کارخانه نیک پلاستیک تمیزی

تولید انواع ظروف یکبار مصرف بهداشتی

 امروزه استفاده از ظروف يكبار مصرف به دلايل مختلف از قبيل سهولت در مصرف، صرفه جويي در وقت، رعايت مسائل بهداشتي و غيره به طور روز افزوني رو به افزايش است. از آنجايي كه بيشتر مواد به كار برده شده در ساخت اين ظروف از انواع پليمری مي باشد باید انواع اين مواد، همچنين مسائل مربوط به ايمني و كاربرد صحيح آنها در حد امكان مورد توجه قرار گیرد.

کارخانه نیک پلاستیک تمیزی مجهز به آزمایشگاه مورد تایید سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشد. همچنین جهت انجام آزمون های مربوط به ظروف تولیدی طبق استاندارد تعیین شده از سوی سازمان غذا و دارو و قرارداد با آزمایشگاه های معتبر جهت برخی آزمایشات مربوطه همکاری می شود.

نظارت مسئول فنی :

تمامی محصولات تولیدی زیر نظر مسئول فنی کارخانه کنترل، نظارت و مورد آزمایش قرار می گیرد. همچنین تمامی محصولات دارای مجوز پروانه بهداشتی ساخت می باشند. اجزای تشکیل دهنده ی محصولات تولیدی و نیز بارکد مربوطه روی لیبل درج شده است.

روش های فرآوری مواد پلی پروپیلن :

مواد اولیه ی خریداری شده دارای پروانه بهداشتی ساخت می باشند. هنگام پروسه تولید، مواد اولیه را درون قیف ریخته و از سیستم اکسترودی به طول 2.5 متر می گذاریم. در مسیر اکسترودر دمای مواد بین 200 تا 220 درجه سانتی گراد تنظیم کرده و مواد را به صورت خمیر در می آورد. سپس در هد تنظیم می شود و مواد ورودی به صورت نوار از دای خارج می گردد. سپس نوار پلی پروپیلن را از المنت های حرارتی عبور داده و در قسمت پرستیک، مواد گرم در قسمت قالب فرم داده می شود به طور همزمان پانچ و وکیوم می گردد و حرکت جریان باد، محصول تولید شده را در قسمت محفظه ریخته و توسط دستگاه جمع آوری می گردد.

 بحث و نتيجه گيري:

به كار گيري شرايط مناسب فني و بهداشتي هنگام توليد اين فرآورده ها و همچنين رعایت امور بهداشتي و درماني توليد كنندگان جهت اخذ پروانه هاي بهداشتي از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي به شدت مورد توجه قرار می گیرد.

قابل توجه مصرف كنندگان  :

مصرف كنندگان ظروف يكبار مصرف بايد به علامات اختصاري كه در كف ظروف حك شده است توجه كنند مانند PP و ... اين علامت نشان دهنده اين است كه توليد كننده ظروف بدينوسيله سعي در اطلاع رساني به مصرف كننده از نظر نوع كاربرد و مصرف ظروف داشته است .


تماس با ظروف یکبار مصرف نیک پلاستیک

کانال تلگرام ظروف یکبار مصرف نیک پلاستیک

 اینستاگرام ظروف یکبار مصرف نیک پلاستیک