11 نکته جهت افزایش موفقیت کسب‌و‌کار شما با استفاده از راه اندازی و توسعه بازاریابی موبایلی

11 نکته جهت افزایش موفقیت کسب‌و‌کار شما با استفاده از راه اندازی و توسعه بازاریابی موبایلی

تعداد گوشی های هوشمند در ایران به مرز 90 میلیون رسیده ‌است. آیا این آمار فقط نشان دهنده این است که آینده ارتباطات در ایران و جهان دگرگون خواهد شد؟ خیر. نه تنها آینده ارتباطات بلکه آینده تجارت و کسب‌و‌کار هم در معرض دگرگونی است.

امروزه کسب و‌کارهای متنوع و بسیاری به این حوزه از بازاریابی دیجیتال روی آورده اند و با همکاری با یک شرکت تبلیغاتی ، بازاریابی موبایلی را به عنوان یکی از مهمترین روش‌های بازاریابی دیجیتال مدنظر قرار می دهند.

در زیر 11 راه برای ایجاد و استفاده بهتر از بازاریابی موبایلی ذکر شده‌است:

1. وبسایت خود را مناسب موبایل طراحی کنید.

با توجه به اینکه حدود ده درصد ترافیک وبسایت‌ها ناشی از دستگاه های تلفن همراه است، بسیار مهم است که وبسایت شما متناسب با گوشی‌های موبایل باشد. در غیر اینصورت شما متحمل شکست در جهت فروش محصول یا خدمت خود خواهید شد.

2. محتوای مناسب برای تلفن‌های همراه تولید کنید.

به دلیل اینکه صفحه نمایش تلفن‌های همراه کوچک است، برای تولید محتواهای خود، هدلاین ها و دکمه های شروع و قابل کلیک کردن را طوری نمایش دهید که ترافیک را دقیقا به سمت محصول یا خدمت شما منتقل کنند.

3. برند خود را توسعه دهید.

تبلیغات بنری موبایلی می‌توانند برند خاص شما را در برابر حجم وسیعی از مخاطبان برنامه‌های مرتبط با تلفن همراه مانند شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان قرار دهند. این باعث می‌شود که بتوانند راحت‌تر وارد وبسایت شما برای خرید محصول شوند.

4. از google my business و linkdIn استفاده کنید.

از فضاها و شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید که با هدف معرفی کسب‌و‌کار وبیزینس فعالیت می‌کنند. استفاده از این دو شبکه اجتماعی می تواند به بازاریابی موبایلی کسب‌و‌کارتان به صورت هدفمند کمک کند.

5. از پیام های اس ام اسی و متنی استفاده کنید.

در یک ساعت گذشته بیش از ٪۵۸ کسانی که تلفن همراه هوشمند دارند، پیام‌های متنی خود را چک کرده‌اند. بازاریابی از طریق پیام های متنی می‌تواند نرخ تبدیل وبسایت شما را با ساختن رابطه با مخاطبان، افزایش دهد.

6. از لینک‌ها و دکمه‌های هدایت کننده مناسب استفاده کنید.

افرادی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، اغلب زمانی برای تلف کردن روی دکمه های هدایت کننده و لینک‌های گیج کننده وبسایت شما ندارند. برای حل این مشکل از دکمه‌های قابل کلیک و هدایت کننده مناسب موبایل‌های هوشمند استفاده کنید.

7. از قدرت کدهای QR بهره ببرید.

کدهای QR به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهند که به اطلاعات وبسایت شما سریع‌تر دسترسی پیدا کنند. استفاده کنندگان موبایل همیشه می‌خواهند به اطلاعات مورد نیازشان سریع برسند. با کدهای QR این امکان را به آنها بدهید.

8. اپلیکیشن موبایل کسب‌و‌کارتان را بسازید.

نوشتن وساختن یک اپلیکیشن موبایل برای کسب‌و‌کارتان کار سخت و پیچیده‌ای نیست. با ایجاد یک اپلیکیشن و دادن شانس به مخاطبان برای دانلود آن کسب‌وکارتان را بیشتر در معرض دید قرار دهید و از فواید این پلتفرم سود ببرید.

9. از قدرت شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.

استفاده از شبکه های اجتماعی بر روی موبایل بسیار راحت‌تر و جذاب‌تر است و همانطور که می دانید این شبکه‌ها با سرعت سرسام‌آوری توسعه پیدا می‌کنند. پس وبسایت شما باید امکاناتی داشته‌باشد که با کلیک بر آنها مخاطب بتواند به صفحه شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کار شما وارد شود.

10. از نرم افزارهای کاوشگر (real-time tracking) استفاده کنید.

با سرمایه گذاری و استفاده از نرم افزارهای کاوشگر ( نرم افزارهایی که رفتار بازدید کنندگان را رصد می کنند) میزان تلاش بازاریابی موبایلی خود را اندازه گیری کنید. این کار کمک می‌کند که بفهمید در کجا و چرا بازاریابی‌تان به درستی کار نکرده‌است.

11. بر روی بازاریابی موبایلی خود تمرکز کنید.

استراتژی بازاریابی موبایلی باید مرکزیت استراتژی بازاریابیتان باشد. این چیزی نیست که بعد از پیاده سازی تا مدتی فراموش شود. بازاریابی موبایلی باید به طور مستمر بازنگری شود و توسعه پیدا کند.

برای راه‌اندازی و توسعه بازاریابی موبایلی خود و همچنین ایجاد پلتفرم‌های مربوط به آن، شما نیاز به یک شرکت تبلیغات و بازاریابی دیجیتال دارید. شرکت سی سرو با توجه به سابقه چندین ساله و همچنین تجربه‌های موفق متعدد در بازاریابی دیجیتال، می‌تواند به شما در جهت راه‌اندازی بازاریابی موبایلی کسب‌و‌کارتان کمک کند و باعث شود که صنعت تبلیغات و بازاریابی دیجیتال در ایران به صورت هدفمندتر به فعالیت خود ادامه دهد.

نویسنده: سی سرو

نظرات (0)

نظر خود را بنویسید